פרופ' ג'קי (יעקב) אשכנזי

מומחה בעל שם בתחום הפריון, פוריות האישה, פוריות הגבר והפריה חוץ גופית


פרופ' ג'קי אשכנזי, הינו סגן מנהל היחידה לפריון והפריה חוץ גופית במרכז רבין קמפוס בילינסון ימים וממנהלי בנק הזרע הפרטי SUPERM ,ד"ר אשכנזי הינו מרצה בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ע"ש סאקלר, ועוסק בין יתר עיסוקיו בהוראה והדרכה של סטודנטים לרפואה ומתמחים במיילדות וגינקולוגיה במסגרת לימודי המשך.

פרופ' ג'קי אשכנזי היה מחלוצי הרופאים שעסקו בתחום הפריה החוץ גופית, היה ממקימי היחידה להפריה חוץ גופית של בית חולים השרון ומשנת 1997 ניהל אותה בפועל באותה תקופה היחידה הייתה הגדולה בישראל בהיקף פעילותה. במקביל לפעילותו ביחידת ה-IVF פיתח וניהל גם את היחידה לפוריות הגבר של בית חולים השרון יחידה שהגיע במהלך השנים להישגים מרשימים.

משנת 2003 לאחר איחוד היחידות של בית חולים בילינסון והשרון מונה לסגן מנהל היחידה המשותפת לפריון והפריה חוץ גופית של בית החולים בילינסון

פרופ' ג'קי אשכנזי מנהל קליניקה פרטית פעילה ומצליחה ומבצע את כל טיפולי הפוריות וההפריה החוץ גופית במרפאתו הפרטית ובבית חולים אסותא ברמת החייל בתל אביב יש לציין שאת מרבית הטיפולים, הפרוצדורות הדיאגנוסטיות, וטיפולי ההפריה ניתן לבצען באמצעות פרופ' אשכנזי במימון והשתתפות הביטוחים המשלימים וחברות הביטוח.
בנוסף מבצע טיפולי פוריות ,הזרעות IUI ,תרומת ביציות,הקפאת ביציות (שימור ביציות), צילום רחם היסטרוסקופיה דיקורי מי שפיר (AMNIOCENTESIS),מעקבי הריון.

לימודים:
פרופ' אשכנזי יעקב(ג'קי) סיים את לימודיו בבית הספר לרפואה בהצטיינות והתמחה ברפואת נשים בבית חולים השרון בפתח תקווה
החל משנת 1981 במסגרת מדעי היסוד התמחה בתחום הפריה חוץ גופית ביחידה להפריה חוץ גופית של מרכז רפואי שיבא, והשתלם בתחום זה במרכזים בארץ ובעולם, בין היתר בוינה אוסטריה ובפריס בבית חולים PALAIS ROYAL

תחומי מחקר:
ד"ר ג'קי אשכנזי הינו מרצה בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ע"ש סאקלר, ועוסק בין יתר עיסוקיו בהוראה והדרכה של סטודנטים לרפואה ומתמחים במיילדות וגינקולוגיה במסגרת לימודי המשך.

ד"ר אשכנזי פרסם למעלה מ-100 מאמרים בעיתונות רפואית בין לאומית ביניהם בעיתונים הנחשבים ביותר בתחום רביית האדם,והשתתף באורח פעיל ביותר מ-120 כנסים בינלאומיים בארץ ובעולם שבהם ייצג את מחלקתו.

מחקריו דנים באספקטים שונים של טיפולי הפריון וההפריה החוץ גופית בהיבט הקליני ובהיבט המחקרי: ביניהם סיבוכים הנובעים מטיפולי הפריה חוץ גופית ,ומהשימוש בתרופות להשראת ביוץ, מחקריו במהלך השנים דנו באספקטים שונים של תסמונת השחלות הפוליציסטיות בהתייחס הן לטיפולי הפוריות והן לטיפולים בהפריה החוץ גופית, מספר רב של מחקרים נוגעים לתחום פוריות הגבר ולתחום מאפייני איכות הזרע והשפעתם על תוצאות הפריה החוץ גופית.

בשנים האחרונות פרסם מספר עבודות הדנות בהשפעות הסביבתיות ואורח החיים על תוצאות הפריה חוץ גופית כמו משקל הגוף, ועישון פעיל וסביל.

חברות באיגודים:
פרופ' אשכנזי הינו חבר האגודה הישראלית למיילדות וגינקולוגיה, חבר האגודה הישראלית לחקר הפוריות, חבר האגודה האמריקאית לפוריות, וחבר האגודה האירופאית לפוריות.